J Balvin, Willy William - Mi Gente (Official Video)
Willy William
Müzik ödüllerine Kore damgası
2 Haziran, 2018

Müzik ödüllerine Kore damgası

Billboard dergisi tarafından verilen ve ABD’deki önemli müzik organizasyonlarından biri olarak görülen Billboard Müzik Ödülleri, ABD’nin Las Vegas kentinde sahiplerini buldu. MGM Grand Garden Arena’da düzenlenen gecede Ed Sheeran altı ödülle, en çok ödül alan sanatçı oldu. Yılın “en iyi yeni sanatçısı” Khalid olurken, “yılın en iyi kadın sanatçısı” ödülü iki yıl sonra ilk kez bir müzik ödül törenine katılan Taylor Swift’e gitti. “En iyi grup” ödülü Imagine Dragons, “en iyi R&B şarkıcısı” Bruno Mars, “en iyi rap şarkıcısı” ödülü Kendrick Lamar’a verildi. Gecenin en iyi performansı pırlantalarla süslü beyaz elbisesiyle sahne alan Jennifer Lopez’in olurken, Janet Jackson’ın 9 yıl aradan sonra sahne alması hayranlarını sevindirdi. Jackson, “yılın ikonu” ödülünü alarak müzik hayatına geri dönüş yaptı.
Gecenin sürprizini ise Güney Koreli grup Bangtan Sonyeondan (BTS) yaptı. Üst üste ikinci kez Selena Gomez, Justin Bieber ve Ariana Grande gibi isimleri geçerek sosyal medyada en popüler sanatçılara verilen “Top Social Artist” ödülünü kazanan BTS, aynı zamanda bu törende performans sergileyen ilk Koreli pop grubu oldu. Ödül konuşmasını İngilizce ve Korece yapan grup, “Bazı fanlarımız, yaptığımız müziğin hayatlarını değiştirdiğini söyledi ve sayenizde bizim sözlerimizin de gerçekten bir etkisi olduğunu anladık” dedi.
Şarkılarını kendi dillerinde seslendirmelerine rağmen geniş bir kitleye ulaşmayı başaran BTS, Asyalılara yönelik önyargıların yıkılmasında önemli rol oynadı


Escape